Specjalne materiały

Celem powłok ochronnych do różnego rodzaju powierzchni jest ochrona ich przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego. Powłoki ochronne są podzielone na grupy:

  • odporny na wilgoć;
  • izolacja elektryczna;
  • olejoodporny;
  • odporny na chemikalia;
  • odporny na ciepło.

Aby chronić drewno i inne materiały, rzemieślnicy używają lakierów na różnych podłożach, emaliach i foliach z pigmentami, które zapewniają półpołysk. Aby uzyskać matową powierzchnię, stosuje się farby emulsyjne.

Najnowsze artykuły
Firma „Akterm” ma przyjemność przedstawić zaawansowany sposób ochrony konstrukcji metalowych przed korozją. Cynkowanie ogniowe AKTERM-ZINK® pozwala osiągnąć doskonały efekt.
Chcesz przedłużyć żywotność produktów z drewna i poprawić ich kolor? Użyj technologii stabilizacji drewna. Jest złożony, ale z należytą starannością możesz osiągnąć niesamowity efekt.
Thermoplastic to najlepsze rozwiązanie do tworzenia dobrze widocznych i trwałych oznaczeń drogowych. Przedstawimy Ci go, a także omówimy cechy i metody aplikacji.
Zastanawiając się, czy można przywrócić szkliwo na patelni, warto dokładnie ocenić rozmiar wady, przygotować wszystkie elementy do domowej roboty szpachli i przeprowadzić odbudowę.
Istnieje wiele metod usuwania zadrapań z mebli. Nie jest konieczne kupowanie drogich środków do wykonania pracy, nawet żywność i artykuły biurowe są odpowiednie.
Czy chcesz zrobić rękojeść do noża, stylową popielniczkę, świecznik lub rękodzieło dla swojego dziecka? Użyj polimorfu! Nauczymy Cię, jak prawidłowo to obsługiwać i czego unikać podczas modelowania.
Szczotkowaną podszewkę można wykorzystać do dekoracji fasad i okładzin wewnętrznych powierzchni, jeśli chcesz zrobić taki materiał, możesz to zrobić sam.
Szczotkowanie drewna pozwala na samodzielne wykonanie materiału do mebli, podłóg lub dekoracji ścian, trwałego i niezawodnego, a jednocześnie oryginalnego wyglądu.
Drewno jest wypalane przy użyciu technologii obróbki powierzchniowej lub głębokiej, co daje materiał o wysokiej odporności na zużycie i właściwościach dekoracyjnych.
Konieczna jest impregnacja drewna w celu zwiększenia ochrony materiału przed szkodliwymi czynnikami, a także w celu zwiększenia żywotności produktów z drewna, desek.

Farby

Klej

Narzędzia